Ceny obvyklé v dani z příjmů (ne)platí pro Agenta?

Vytvořeno | Srpen 29, 2019

Probíhají-li „jakékoliv“ obchodní transakce mezi tzv. spojenými osobami, je zákonem o daních z příjmů požadováno, aby cenová hladina byla nastavena na úrovni cen obvyklých!


Cílem je zabránit daňovým únikům… 🙂


Spojené osoby?

Tyto daňové subjekty jsou odvozeny z § 23/7 ZDP.


Samozřejmě mezi ně patří například vztahy ve skupině.


Jak určit cenu obvyklou?

Hovoříme o transferových převodových cenách.

Metodika může být v některých případech složitá, proto je k dispozici například informace finanční správy, Pokyn D-34 nazvaný příznačně: Sdělení k uplatňování mezinárodních standardů při zdaňování transakcí mezi sdruženými podniky – převodní ceny.

Naše RADA (1)

Doporučujeme průběžně kontrolovat ceny ve skupině, abyste se nedostali do zbytečných problémů.

Naše RADA (2)

Jsou-li v rámci Vaší skupiny poskytovány třeba reklamní služby, důsledně ceny ověřte.


Předpokládáme samozřejmě, že nepatříte do party kolem Agenta Bureše, pro kterého žádná daňová nebo dotační pravidla neplatí… Přestože již před pěti lety německé daňové úřady upozornili „jeho“ FinS na jeho firmami účtované astronomicky předražené „ceny“ v řádu stamiliónů korun… 🙃


 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *