Aktuální dotaz k dani z příjmů FO nerezident…

Vytvořeno | Duben 3, 2019

Vracíme se krátce k dotazu, který jsme řešili u daně z příjmů fyzických osob. Jedná se o podmínky pro uplatnění daňových výhod pro nerezidenty.

KDO je daňovým nerezidentem?

Odpověď je velmi jednoduchá, jde o poplatníka, který není rezidentem.


Postupuje se u fyzických osob podle § 2/2 a § 2/3, pro právnické osoby § 17 odstavec druhý až čtvrtý.


Dotaz

Jednalo se o testování výše příjmů u nerezidenta fyzické osoby pro uplatnění daňových výhod. 🙂

Kritérium 90 % příjmů v ČR

Na tento limit se například odvolává § 15/9 u nezdanitelných částek, dále § 35/c/5 ZDP.

  • A řešení dotazu, citujeme část zákona: „…příjmů s výjimkou příjmů, které nejsou předmětem daně…jsou od daně osvobozené…“.

dotaze zmíněný „…vdovský a sirotčí důchod…“ se pro kontrolu 90% příjmů nepočítá.


 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *