Činnost neplátce a přeprava v zahraničí

Vytvořeno | Listopad 30, 2018

Má nějaké povinnosti k dani z přidané hodnoty osoba povinná k dani, jestliže zajistí přepravu pro tuzemského klienta v EU?

Dotaz

Dále je v dotaze upřesněno, že se jedná o přepravu zboží do Londýna.

Povinná registrace plátce DPH

Tuzemská osoba povinná k dani se zpravidla registruje povinně z důvodu překročení obratu k DPH.


To samozřejmě není tento případ.


Registrace Identifikované osoby?

Taková registrace je možná, podle § 6i zákona o DPH:

  • jde-li o službu s místem plnění v jiném členském statě EU (není-li zde služba osvobozena), a to určeném § 9/1 zákona o DPH.

Příjemce služby – podle dotazu – je plátce tuzemský, proto je i zde místo plnění: tj. v České republice, nikoliv v jiném členském státě.


Problém s registrací jako identifikované osoby by neměl vzniknout.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *