Fyzické inventury v září/říjnu…?

Vytvořeno | Říjen 6, 2017

Nejedná se o překlep, šotek?


Nikoliv, „babí léto“ nebylo v září nic moc, a tak je skutečně v pořádku, jestliže se některá firma rozhodla provést fyzické inventury v září. 🙂


Teorie

Podle zákona o účetnictví, ustanovení § 30/6 Zákona o účetnictví, je možné fyzickou inventuru k 31. 12. 2017 provést:

  • nejdříve 1. září 2017,
  • nejpozději 28. února 2018.

Účetní období

Výše uvedené termíny odpovídají účetnímu období kalendářnímu roku.


Pokud má účetní jednotka hospodářský rok, data se upraví – platí:

  • „mínus 4“ a „plus 2“ kalendářní měsíce ve vztahu k tzv. rozvahovému dni.

Nemusíte si proto s inventurami dělat starosti třeba o vánočních svátcích! 🙂

Účetní operace

Nezapomeňte včas rozhodnout o zjištěných inventarizačních rozdílech a zaúčtujte je určitě do letošního roku!

Víkend se zásobami

Počasí je vrtkavé, třeba se rozhodnete víkend „obětovat“ na provedení fyzických inventur.

Ale titulek není přesný, inventarizaci podléhá mimo jiné také dlouhodobý majetek…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *