Kurzové rozdíly a daň z příjmů

Vytvořeno | Listopad 22, 2018

Navazujeme krátce na úterní článek a doplňujeme pro všechny účetní jednu zásadní informaci.

Účty 563 a 663

Používáme v průběhu účetního období a samozřejmě také v účetní uzávěrce.


V praxi by neměly vznikat žádné problémy a opravdu hodnoty účtované na těchto účtech pro účely daně z příjmů neupravujeme!


Pořizovací cena?

K zásobám jsme si dotaz již vysvětlili. Obdobně tomu je též u dlouhodobého majetku, což potvrzuje Vyhláška v § 47, odst. 2 písm. c).

Daň z příjmů

Aby bylo vše jasné, k tomuto tématu se vyjadřuje také Pokyn D-22:

  • „…kurzové rozdíly…jsou součástí základu daně bez ohledu na to, k jakému výdaji nebo příjmu se vztahují.“  

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *