Software a daňové náklady Fyzické osoby

Vytvořeno | Leden 22, 2019

Doplňujeme – velmi krátce – naši odpověď na dotaz týkající se pořízení nehmotného majetku.

Musí Fyzická osoba nový software v daních odpisovat?

  • NE…🙂, NE…🙂!

Raději jsme odpověď zopakovali…


Skutečně platí výjimka pro fyzické osoby s příjmy z podnikání a nájmu, stačí, když výdaje prokazují a nevedou účetnictví.

Zákon o daních z příjmů toto pravidlo uvádí v ustanovení § 24/2/zn. 🙂


Naše RADA

Problematice nehmotného majetku se věnuje několik již publikovaných článků.

Jednání s Finančním úřadem?

  • ANO, pokud obdržíte výzvu apod. Je třeba být v kontaktu a včas reagovat.
  • NE, v případech, postupujete-li podle platného znění zákonů, což je výše uvedený případ.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *