Úpravy software

Vytvořeno | Květen 5, 2016

Jedná se o provozní náklad?

Existuje TZ SW?

Jinými slovy:

  • Lze „technicky zhodnotit“, v pojetí Zákona o daních z příjmů, účetní program?

ANO, skutečně existují případy, kdy takové úpravy není možné zaúčtovat do provozních nákladů.

Update nebo Upgrade?

Nová evidence pro Kontrolní hlášení je technickým zhodnocením?


Domníváme se, že nikoliv.

Jde o UpDate – zajištění funkčnosti programu, nic více. Účetní program musí zabezpečit nové a nové požadavky na výstupy pro daňovou správu.


Odpisy TZ

Jen připomínáme, kdy došlo k technickému zhodnocení nehmotného majetku, uplatní se časové odpisy podle § 32a ZDP.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *