Osvobozené příjmy se musí „někdy“ hlásit!

By | 14 března, 2022

Nevzniká vám povinnost podat daňové přiznání, máte-li jen a jen příjmy osvobozené od daně. 🙂

ALE HLÁŠENÍ

Reagujeme na opakující se dotazy. Podle § 38v ZDP se však ve vyjmenovaných případech, v termínu pro podání daňového přiznání, musíte „udat“ formou Hlášení 🙃

INFO Finanční správy

Na tuto skutečnost vás vždy v „daňovém období“ upozorňujeme. Nyní využijeme text ze sdělení FinS. Volně citujeme:

  • „Oznámení je povinna podat osoba, která obdrží příjem osvobozený od daně z příjmů fyzických osob vyšší než 5 000 000 Kč (každý příjem se posuzuje jednotlivě)….
  • Toto upozornění se týká i osob postižených tornádem…“

CO a KDY se hlásí?

  • Správě daní se sděluje výše příjmu, o co se jedná a kdy příjem vznikl.
  • Termíny jsou standardní: 1. duben, v elektronické podobě 2. květen, podáno na základě plné moci daňovým poradcem 1. červenec.

WEB FinS

Další informace jsou k dispozici:

Naše RADA

Pokud není Hlášení podáno, jsou ukládány nemalé sankce podle § 38w ZDP. 🙃

Ale podle § 38/v/3 ZDP ho nemusíte podat 🙂, jde-li o příjem zjistitelný správou daní z rejstříků či evidencí, které mu jsou dostupné dálkovým přístupem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.