Aktuální stav: OBČANÉ.cz vs. BABIŠ.sk 0:6…

By | 9 října, 2017

Posuzujeme-li výsledek daňových kauz a řízení MF pohledem tenisového fanouška, je jasné, že v prvním setu dostala Česká republika „kanára“. 🙃


Příznivci pana Babiše se jistě radují – neuvědomují si, že patří do množiny občané ČR.

Ostatní nemusí zoufat, třeba se politická situace po volbách změní a ve druhém setu vedoucí „hráč“ zápas rychle skrečuje… 🙂


První set a miliardy korun…

Nikdy se nedozvíme částku, o kterou je chudší státní rozpočet. Ale zkusme se podívat se na průběh pomyslného tenisového klání trochu s humorem, potřebným nadhledem.

0:1 Čapí Hnízdo

O tomto dotačním „dětském“ triku se ví dlouhou dobu. Jde jen o nějakých 50 milionů korun. Jak dopadne policejní vyšetřování a případné soudy?

0:2 Dluhopisy

Až pod tlakem veřejnosti se snad zkontroluje tento konkrétní případ – státní kasa přichází asi o 300 milionů korun (úspora na daních u fyzické a právnické osoby).

0:3 Dotace

Ověří někdo objektivně čerpání dotací v řádu desítek miliard firem vysokého politika, u něhož se jedná o jasný střet zájmů (kousek na západ od našich hranic by nikdy nemohl být ministrem, natož financí)?

0:4 Elektronická evidence tržeb

Plošné zavedení EET nás stojí miliardy korun. Bylo odstartováno s hrubými chybami v zákoně, pokynech. Stačilo efektivně proškolit stávající aparát FÚ a zaměřit jejich úsilí na vybrané sektory.

0:5 Kontrolní hlášení

Daňová správa nemusela vůbec zavádět další hlášení, viz zbytečná administrativa u fyzických osob.Všechny formální nedostatky, ač nemají nic společného s krácením daní, jsou tvrdě sankcionovány (vysoké pokuty nemohou pokrýt tento nákladný projekt).

0:6 Zajišťovací příkazy

Politicky motivované pokyny vedení resortu si někteří pracovníci vzali za své a neoprávněné masivně používané zajišťovací příkazy ve svém důsledku znamenají likvidaci řady firem a předpokládané stamilionové odškodné placené občany.

Druhý set?

Pro úplnost musíme dodat, že bez (ne)přímé spolupráce rozhodčích: na empiru (ČSSD) a lajnového (Lidovci), by Česká republika „kanára“ nedostala.

Snad se všichni v této zemi poučili? Nebo NE?


Rozhodčími jsou však nyní občané/voliči! 🙂


Proto je otevřenou otázkou, kdo další se ve druhém setu zapojí do hry.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.