Benefity jsou pro každého!

Vytvořeno | 10 května, 2018

Navazujeme na aktuální dotaz týkající se čerpání sociálního fondu:

  • Můžeme některé výhody poskytnout zaměstnancům, přestože nemáme vytvořen sociální fond?

Odpověď je velmi jednoduchá a pozitivní:

  • ANO! 🙂

Praxe a účtování

Postupujeme podle zákona o daních z příjmů, například § 6/9/d:

  • „…z fondu kulturních a sociálních potřeb, ze sociálního fondu, ze zisku (příjmu) po jeho zdanění anebo na vrub výdajů (nákladů), které nejsou výdaji (náklady) na dosažení, zajištění a udržení příjmů…“.

Máte-li vytvořen sociální fond, účtujete třeba MD 427/D 221.

Fond není vytvořen, zaúčtujete MD 528/D 221 apod.


Nedaňový náklad

Účet MD 528 je samozřejmě nedaňový…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *