Časový test u prodeje podílu

Vytvořeno | 9 října, 2014

Prý došlo v letošním roce ke změně?

NE, ale ANO…

Poslední významná novela Zákona o daních z příjmů, resp. „Zákonné opatření Senátu“, přineslo jednu na první pohled drobnou úpravu.

Proto můžeme tvrdit, že ke změně (ne)došlo.

Časový test pět let je zachován.


Pan Novák založil v roce 2009 společnost s ručením omezeným se svými přáteli. Pokud v letošním roce prodá svůj 30% obchodní podíl, je tento prodej osvobozen od daně.


U vlastnictví daného SRO může běžet další časový test.


V únoru 2014 si pan Novák přikoupil 20% podíl, vlastní tak 50 %.

Při prodeji obchodního podílu musí podle novely ZDP platné od letošního roku (§ 4/1/r) počítat „nový“ časový test pro uvedený 20% podíl.


Proto doporučujeme společníkům konzultovat takové transakce s daňovým poradcem, aby bylo všem jasné, jaký režim pro daň z příjmů fyzických osob platí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *