Archiv kategorie: Cizí měna a jednotný kurz

Příjmy FO v cizí měně v roce 2020

Vytvořil | 4 února, 2021

Daň z příjmů se samozřejmě počítá v české měně, pokud poplatník obdržel příjmy v kalendářním roce 2020 v cizí měně, je povinen je přepočítat. Jaký kurz? Tyto otázky řeší zákon o daních z příjmů v § 38/1 ZDP. Fyzické osoby zpravidla nevedou účetnictví, a tak aplikují tzv. jednotný kurz. 🙂 Příjmy ze zahraničí Pro příjmy ze… Zobrazit více »

Daně 2019 a jednotný kurz

Vytvořil | 6 března, 2020

Při zpracování daňového přiznání za loňský rok nepřehlédněte publikovaný Pokyn D-42. 🙂 O co se jedná? Pokud má poplatník příjmy v cizí měně, je třeba je přepočítat na české koruny. Zákon o daních z příjmů Jde především o poplatníky, kteří nevedou účetnictví a postupují při přepočtu cizí měny podle § 38/1 ZDP. 🙂 Příklady kurzů Pro EUR je… Zobrazit více »

Jednotný kurz pro Daň z příjmů FO

Vytvořil | 19 února, 2019

Každoročně zajímá fyzické osoby, které dosáhly příjmů v cizí měně, jaké vlastně mají skutečně příjmy – neboť se musí vyjádřit v korunách. 🙂 Pokyn D-39 K dispozici je aktuální sdělení Finanční správy, Pokyn D-39, podle kterého se provede přepočet za kalendářní rok 2018 – v návaznosti na ustanovení § 38/1 zákona o daních z příjmů: Týká se poplatníků daně z příjmů,… Zobrazit více »

Fyzická osoba a cizí měna/kurzové rozdíly

Vytvořil | 10 ledna, 2018

Jaký vliv mají příjmy v cizí měně na daňovou povinnost fyzické osoby? Daň se vykazuje a platí samozřejmě v české měně, ale je možná optimalizace! 🙂 Jednotný kurz Proto platí pro fyzické osoby, že mohou používat tzv. jednotný kurz, který stanoví daňová správa pro každý kalendářní rok samostatným Pokynem (který byl aktuálně pro rok 2017 publikován –… Zobrazit více »