Čekají nás převratné daňové novinky?

Vytvořeno | 26 srpna, 2013

Vše, co bylo připraveno, asi neplatí!?

Novely daňových zákonů

Nahlédneme-li do oficiálních zdrojů, připraveno je několik set různých ustanovení, která mají nabýt účinnosti k 1. 1. 2014.

Občanský zákoník

Nejde jen o účetní nebo daňové novinky jako takové, řada z nich přímo souvisí s novým občanským zákoníkem. Navržené a parlamentem schválené změny se proto netýkají pouze daně z příjmů, ale i dalších: daně z nemovitostí, daně z převodu nemovitostí atd.

V České republice se však rozpadl standardní parlamentní systém a uměle vytvořený prezidentský systém změnil pravidla hry při schvalování zákonů (nejen daňových).

Vše je nyní v rukou jediné osoby, pana Prezidenta.


Například podle jeho prohlášení nesouhlasí s osvobození dividend. A je možné, že kvůli tomuto názoru spadnou pod stůl všechny parlamentem připravené daňové zákony.


Zdůvodnění je trochu smutné. Jestliže jste si pořídli akcie a věřili jste, že výnos (dividenda) bude vyšší (nově bez srážkové daně), patříte podle pana Prezidenta mezi…

"Usmívající

V jednom z článků jsme se dopustili nepřesnosti – tvrdili jsme, že nikdo neví, jak to s daněmi bude… (“…ani Hrad…”) – zdá se, že vše je v režii “Hradu” a pod kontrolou jedné zájmové skupiny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *