Cese nájemní smlouvy a technické zhodnocení

Vytvořeno | 22 listopadu, 2017

Zákon o daních z příjmů obsahuje poměrně přísná pravidla pro „dodanění“ nepeněžního příjmu – technického zhodnocení provedeného nájemcem, dojde-li ke skutečnostem uvedeným v § 23/6.  🙃


Také u nájemce se následně objeví problém s uznáním daňové zůstatkové ceny jím provedeného technického zhodnocení. 🙃


Novela a § 28/7

Již jsme Vás informovali o rozumné novince, která je v zákoně o daních z příjmů.


Daňové odpisy se netýkají v těchto případech pouze nájemců! 🙂


A co cese?

Jak potvrzuje aktuální informace daňové správy, dojde-li k cesi nájemní smlouvy, nemusí se řešit ustanovení § 23/6!

Daňový poradce

Přes výše uvedené Vám doporučujeme, abyste obdobné situace raději konzultovali se svým daňovým poradcem…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *