Chaos v EET

Vytvořeno | 3 října, 2016
Platí zákon?

Pokyn EET

Správa daní připravila podrobný návod, svůj názor k realizaci zákona o EET.

Bohužel se tak stalo před volbami, a tak profesionálové z daňové správy pravděpodobně museli plnit politické zadání svého nadřízeného,

Výsledek je tristní – v Pokynu jsou některé názory, které vycházejí „z fiktivního znění zákona o EET“.

🙃

Proto se co nejdříve obraťte na správu daní, požádejte o odpověď podle § 32 ZET, která je závazná – jen tak získáte jistotu, kdy pro vás EET začíná… Poplatek je 1 000 Kč.

🙂

ALE:

  • na odpověď má daňová správa tři měsíce, a
  • v některých případech není jasné, co se dozvíte, protože Pokyn je v rozporu s platným zněním zákona.

Buďte proto opatrní…

Na otázku v úvodu musíme totiž odpovědět, že někdy ZET platí, jindy NE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *