Daň z nabytí skutečně neexistuje…

Vytvořeno | 27 října, 2020

Stále se objevují nejasnosti, jak je to s daní z nabytí nemovitých věcí.

Odpověď je ale jasná:

  • “Už neexistuje…” 🙂

INFO Finanční správy

Jak se vypořádat s již zaplacenou daní, jak ji získat zpět?


Postup naleznete ve sdělení Finanční správy! 🙂


Citujeme část textu:

  • “…Poplatníkům, kteří v uvedených případech daň uhradili a kterým vznikne v souvislosti se zrušením daně vratitelný přeplatek, vrátí případný vratitelný přeplatek na dani z nabytí nemovitých věcí správce daně v souladu s daňovým řádem pouze na základě poplatníkem podané žádosti. Žádost o vrácení přeplatku se podává u místně příslušného správce daně. Musí se jednat o podání v souladu s ustanovením § 71 daňového řádu, které lze podat písemně či elektroniky (v případě písemného podání postačí prostý dopis s vlastnoručním podpisem)…”

Naše Rada

Nezapomeňte učinit potřebné úkony! 🙂


K dispozici je též vzor žádosti.


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *