Daňové doklady ze zahraničí

Vytvořeno | 8 února, 2013

Jak je to s doplňováním DD ze zahraničí?

Doklad ze zahraničí není Daňovým dokladem

Ano, tak zjednodušeně jsme si vysvětlovali například ustanovení § 33 zákona o DPH ve znění platném do 31. 12. 2012.


Připomínáme, že doklad se stal skutečně pravým nefalšovaným daňovým dokladem až ve chvíli, kdy byly doplněny identifikace podle § 33/2:

  • sazba DPH,
  • odkaz na daňovou normu,
  • výši daně a
  • také datum, kdy byl „doklad“ doplněn.

Často s tím byly spojeny velké problémy, aby byl řádně doložen nárok na odpočet daně.


Situace je od letošního roku jednodušší a z novely zákona o DPH můžeme dovodit, že daleko větší váha se klade na záznamní evidenci, resp. v terminologii ZDPH evidenci pro daňové účely.

Vystavování daňových dokladů

Je nyní popsáno v § 28. V zásadě je zachována 15denní lhůta:

  • od uskutečnění plnění nebo
  • povinnosti přiznat plnění (třeba přenos místa plnění u služby ze zahraničí).

Nezapomeňte, aby všechny daňové doklady měly též náležitosti účetních dokladů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *