Daňové složenky jsou na cestě

Vytvořil | 11 května, 2018

V pondělním příspěvku jsme Vám připomněli, že do konce května je nutné zaplatit daň z nemovitých věcí. Jde o daň, která se týká obrovského počtu poplatníků, fyzických osob, které se jinak s daněmi vůbec nesetkají. 🙃

Problémy?

Neměly by se žádné vyskytnout. 🙂

Složenky jsou jasné, kam a kolik má ten který občan uhradit.

INFO Daňové správy

Citujeme základní text:

  • Fyzické osoby, které nemají zřízenu datovou schránku, obdrží do poštovních schránek bezplatnou „daňovou“ složenku. Fyzické osoby, které mají zřízenu datovou schránku fyzické osoby nebo fyzické osoby podnikající obdrží informace pro placení daně do své datové schránky. Taktéž právnické osoby obdrží informaci o daňové povinnosti do datových schránek. Pokud právnická osoba nemá zpřístupněnou datovou schránku, dostane poštou běžnou poštovní poukázku. Kdo se přihlásil k zasílání údajů pro placení daně e-mailem, dostane všechny potřebné informace k placení daně do své e-mailové schránky. V případě poplatníků přihlášených k placení daně prostřednictvím SIPO, proběhne úhrada daně v souladu s podmínkami České pošty.

Termíny a částky

  • Nepřesáhne-li částka daně 5 000 Kč, je splatná celá do 31. května. Je-li daň vyšší než 5 000 Kč, je splatná ve dvou splátkách (do 31. května a do 30. listopadu), avšak poplatník ji může v termínu do 31. května zaplatit i najednou.

Den 22. 5. 2018

Toto datum doporučuje daňová správa pro úhrady, aby se netvořily na poštách fronty… 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *