Daňový víkend pro zaměstnance

Vytvořeno | 12 února, 2021

Nezapomeňte, že čas na žádost o roční zúčtování záloh, máte opravdu jen do pondělí 15. února! 🙂

Optimalizace

Využijte této možnosti, jak získat přeplatek na dani.


Dotaz

Odpovídáme na aktuální dotaz:

  • “…Co když má zaměstnanec dohodu o provedení práce u zaměstnavatele, u kterého má HPP? POHODA  resp. PAMICA) to má sloučené do jedné mzdy…”

Řešení

Podle § 38ch/1 ZDP má v tomto případě zaměstnanec jen jednoho plátce, tak tedy má nárok na roční zúčtování.

Dohody o provedení práce

Platí následující pravidla:

  1. Jde o souběh dvou plátců, proto nemá nárok na roční zúčtování.
  2. Nemá-li „jiné“ zdanitelné příjmy, nemusí podávat DPFO podle § 38g/1, resp. § 38g/2 ZDP.
  3. Ale může to pro ni být výhodné, dobrovolně podat DPFO, má-li více daňových úlev, pro které se zohlední již sražená daň z DPP podle § 36 ZDP.

Naše RADA

Opravdu je rozumné zamyslet se o víkendu, jestli můžete využít roční zúčtování. 🙂

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *