Dar družce

Vytvořeno | 9 dubna, 2014

Mohu dát dar družce?

ANO…

Samozřejmě záleží jen na Vašem „svobodném“ rozhodnutí…

Daň z příjmů

Musíte si však zkontrolovat, jestli tento dar bude osvobozen u Vaší přítelkyně.

🙂

Bude tomu tak v případě, že žijete ve společné domácnosti.


Osvobození od daně z příjmů není skutečně vázáno jen na příbuzenské vztahy.

Dostačující je podle § 10 ZDP, když spolu budete žít před poskytnutím daru jeden rok.

Musí jít o společně hospodařící domácnost.


Bezúplatný příjem

Pokud by nebyla splněna výše uvedená podmínka, osvobozena je jen částka bezúplatného příjmů nabytého příležitostně do výše 15 000 Kč.

Jedná se o tzv. Ostatní příjmy, zdaňované podle § 10 ZDP.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *