Darovaný majetek

Vytvořeno | 29 března, 2013

Jaké odpisy můžeme uplatnit u darovaného majetku?

Za pět minut dvanáct…

Termín odevzdání daňového přiznání se neúprosně blíží a řešíme poslední detaily…

Dar

Je odčitatelnou položkou – a to jak u fyzických osob (§ 1/15), tak právnických osob (§ 20/8), a to podle příslušných ustanovení (paragrafů) Zákona o daních z příjmů.

Daňové odpisy

Nesmíte přehlédnout určité omezení; je-li takový majetek vyřazen v průběhu zdaňovacího období, můžete uplatnit jen poloviční daňové odpisy – nikoliv tzv. roční.


Společnost daruje nadaci notebook, u kterého by bývaly byly daňové odpisy 12 000 Kč – uplatnit lze pouze částku 6 000 Kč jako daňový odpis.


Odpisovaný majetek

Je-li darován daňově odpisovaný majetek, dar pro odčitatelnou položku má hodnotu tzv. daňová zůstatková cena.

Darem můžete pomoci a nemusí být daňově nevýhodný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *