Demokracii musíme chránit…

Vytvořil | 16 listopadu, 2020

Vážení,

v předvečer výročí můžete podpořit neustálý boj o zachování demokracie v České republice! 🙂

Citujeme z informací organizátorů, spolku MILIONU CHVILEK.

Vše o akci Rok změny: Začínáme!
16. 11. od 18:00
Po minulém e-mailu, se objevilo dost dotazů ohledně pondělní on-line demonstrace Rok změny: Začínáme! Je to pochopitelné. Tímto projektem vstupujeme na novou, neprobádanou půdu. Proto zde přehledně a stručně shrnu odpovědi na Vaše nejčastější otázky. Aby nebylo pochyb o tom, proč je tato demonstrace tak důležitá a proč jsme zvolili zrovna tuto formu. 

Proč pořádáme demonstraci on-line?

Situace kolem pandemie koronaviru momentálně nic jiného neumožňuje. 
Online jednají vlády a firmy, online se setkávají přátelé i rodiny. Současná situace, kdy se nemůžeme scházet, však nabízí také nové příležitosti jak vyjádřit občanský postoj a nesouhlas. Nemůžeme se sejít fyzicky, ale to nás neumlčí.

Mohu se účastnit on-line protestu i když nemám účet na Facebooku?

Samozřejmě ano. Stačí Vám připojení k internetu. Na milionchvilek.cz/demonstrace se může k protestu připojit úplně každý. 

Jak bude on-line protest probíhat?

On-line protest Rok změny: Začínáme! se dá přirovnat k interaktivnímu televiznímu vysílání. Uvidíte, kolik lidí se připojilo a Vy sami budete moci přímý přenos komentovat v jeho průběhu. To vše, jakmile si přenos zapnete. Stačí, když budete v pondělí 16. 11. na internetu a v 18.00 kliknete na tento odkaz. Jakmile to uděláte, uvidíte přímý přenos protestu. 

Proč je důležité se připojit?

Je důležité o sobě navzájem vědět, je třeba občanskou společnost udržet v chodu. Veřejné akce jsou zrušeny a pandemie ochromila kulturu i mnoho dalších odvětví. Ale to nás nemůže zastavit. Je čas hledat nové cesty a ukázat, že je tu stále velká skupina lidí, kterým není stav naší země jedno. 

Kde se dozvím o protestu více informací?

Stačí kliknout na odkaz milionchvilek.cz/demonstrace.

Můžu s protestem nějak pomoci?

Jsme rádi, že se tolik z Vás ozvalo s nabídkou pomoci. Přepošlete prosím tento e-mail ostatním, pozvěte lidi přes sociální sítě, sdílejte událost na svých profilech, pozvěte ostatní osobně nebo přes SMS. Můžete také u Vás v domě vylepit plakátek A4, který najdete tady. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *