Den „D“ u dobropisu – po druhé…

Vytvořeno | 23 srpna, 2013

Proč máme vracet DPH, když nemáme doklad?

Oprava základu daně

Pravidla pro opravu základu daně z přidané hodnoty jsou napsána v § 42 a násl. zákona o DPH poměrně jasně.

Vracení DPH

Nejedná se však o „vracení DPH“, pojem, který používáme u „vracení“ při Insolvenci nebo ve vztazích se zahraničím (jakoby refundace DPH v některém členském státě EU).

Den D u dobropisu

V tomto článku jsme správně tvrdili, že plátce DPH „vrací“ DPH v případech, kdy:

  • prokazatelně ví o poskytnuté slevě, a
  • není rozhodující, že neobdržel od svého dodavatele opravný daňový doklad (dobropis).

Praví tak ustanovení § 74/1 zákona o DPH.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *