Den „D“ u DPH

Vytvořeno | 20 října, 2015

Rozumíme tím „DUZP“…

Den uskutečnění zdanitelného plnění

Je tím dnem, ke kterému jsme povinni přiznat daň z přidané hodnoty na výstupu.

Kdy vzniká tato povinnost?

Máte-li jakékoliv pochybnosti, nahlédněte do Zákona o dani z přidané hodnoty, protože tento klíčový den D je přesně stanoven v § 21 a následujících ustanoveních.

Kontrolní hlášení

Nově zavedené kontrolní hlášení nabídne správě daně jednoduchý nástroj, jak prověřit plnění daňových povinností.


Především na straně příjemce zdanitelného plnění. Neboť je vázán „DUZP“, které určí a v kontrolním hlášení uvede dodavatel.


🙃

DUZP ovlivňuje právo nároku na odpočet DPH.

Nemůžeme logicky uplatnit daň na vstupu dříve, než za zdaňovací období, ke kterému se Den uskutečnění zdanitelného plnění váže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *