Dílčí daňové přiznání k dani z nemovitostí – kdy se musí podat?

Vytvořil | 26 ledna, 2021

Musíme podávat DP k DzN kvůli novelám zákonů? Nebo kvůli změně koeficientů?


Dotazy se opakují, proto jsme nyní aktualizovali starší článek. 🙂


Aktuální INFO pro leden 2021

Citujeme ze sdělení Finanční správy:

“Kdo nepodává daňové přiznání?

Poplatník, který podával daňové přiznání v uplynulých letech, a nezměnily se u něj skutečnosti rozhodné pro stanovení daně. Změna koeficientu, který si určuje pro každý rok obec nebo změna průměrné ceny pozemku, také není důvodem pro podání daňového přiznání.
Je-li jedinou změnou ve vztahu k nemovité věci k 1. 1. 2021 změna koeficientu – daňové přiznání se nepodává, správce daně tyto změny automaticky zohlední při výpočtu daně na aktuální rok sám.”


Naše RADA

Máte-li jakékoliv nejasnosti k dani z nemovitých věcí, nahlédněte do výše zmíněné Informace správy daní nebo nám formou komentáře pošlete svůj dotaz. 🙂

 

4 komentáře k “Dílčí daňové přiznání k dani z nemovitostí – kdy se musí podat?

 1. Paní Bohumila

  Dobrý den,
  katastrální úřad mi oznámil, že provedl sloučení parcel v rámci provedené revize a že tuto skutečnost mám oznámit finančnímu úřadu podáním dílčího daňového přiznání, zároveň konstatuje, že rozsah vlastnictví zůstává nezměněn.
  Proč a jak mám tedy podat daňové přiznání. Děkuji.
  ADKA
  Vhodné je reagovat na doporučení KN, viz článek publikovaný v příštím týdnu.

 2. Paní Hana

  Paní Hana
  Dobrý den, loni na podzim byla provedena pozemková úprava a změnily se čísla parcel, mám podat nové daňové přiznání nebo stačí pouze dílčí s přílohou pozemků? Děkuji

  ADKA
  Podle obecných pravidel, pokud nedošlo ke změně podmínek pro výpočet daně, dílčí daňové přiznání podávat nemusíte. Více v článcích věnovaných této dani v týdnu od 17. ledna.

 3. Paní Marie

  Paní Marie:
  Dobrý den, v loňském roce jsme s manželem darovali náš byt dceři. Zůstal nám ještě pozemek ve stejném kraji. Jaké daňové přiznání máme tedy podat? Děkuji za odpověď.
  ADKA
  Povinností nemáte mnoho, více v pátečním článku.

 4. Pan Bohuslav

  Dobrý den, mám dotaz mám 2 byty ve vlastnictví mohu je zdanit, v jednom bydlíme a v druhém bydlí můj syn oba byty máme na hypotéku děkuji za odpověď.
  ADKA
  Dotaz se zřejmě týká nároku na nezdanitelnou částku “hypoteční úroky”. To lze jen k jedné nemovité věci, více v zítřejším článku.
  K dani z nemovité věci, daň platí vlastník.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *