Do kdy musíme podat DP k DPH za leden?

By | 22 února, 2012

Běžný termín pro podání daňového přiznání k DPH je 25. den následující po zdaňovacím období.

Důležité je, na který konkrétní den vychází.

Máte-li zdaňovací období pro DPH kalendářní měsíc leden, povinnost podat daňové přiznání je do pondělí 27. 2. 2012, jak také nabízí náš Daňový kalendář.


Máte proto dostatek času, je-li Vám něco nejasného, zbývá několik pracovních dnů – a při nejhorším (to Vám samozřejmě nepřejeme), můžete mít pracovní víkend.


🙃

Nezapomeňte, pokud Vám vznikne tzv. vlastní daňová povinnost, tj. odvádíte DPH, je třeba zajistit správné placení daní. Daň musí být na účtu správce daně již v pondělí.


Kdybyste se dostali do nepříjemné situace, že údaje o výši daně zjistíte pozdě, nestíháte daň zaplatit, důležitější je určitě podat včas daňové přiznání k DPH, aby nemohlo dojít k dalším sankcím, zvýšení daně až o 10 %. Za nepodání daňového přiznání ve stanovené lhůtě.


Přílohy k DP

U daně z přidané hodnoty hrozí jiné další opomenutí.

Jsou mimo jiné vyžadovány zvláštní přílohy k daňovému přiznání, jestliže uplatňujete nárok – „vrácení“ DPH u dlužníků v insolvenci. A nově  jsou vyžadovány přílohy podávané v elektronické podobě u přenosu daňové povinnosti ve stavebnictví (PDP) – reverse charge.

One thought on “Do kdy musíme podat DP k DPH za leden?

  1. Jiřina

    Nově vyžadované přílohy u přenosu daňové povinnosti ve stavebnictví je plátce povinen podat ve lhůtě pro podání daňového přiznání. Tzn. že pokud jste čtvrtletními plátci DPH, tuto přílohu nemusíte vyplňovat každý měsíc, ale pouze 1x za čtvrt roku.

    Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.