Fyzická osoba a cizí měna

Vytvořeno | 24 března, 2015

Jaký máme použít kurz? Náš TIP je jasný! 🙂

ZDP a jednotný kurz

Správa daní každoročně zveřejňuje tzv. jednotný kurz.

Vše by mělo být jasné?

Právo volby?

V jednom z komentářů je správně citováno ustanovení § 38/1 ZDP:

  • „Pokud poplatník nevede účetnictví, použije s výjimkou uvedenou v odstavci 2, jednotný kurs, nevyužije-li kursy devizového trhu uplatňované podle zvláštních právních předpisů o účetnictví.“.

Ano, zákon o daních z příjmů nabízí poplatníkovi, aby si vybral.


Jestliže pan Nováček má různé příjmy za rok 2015, třeba z USA. použije buď jednotný kurz dle správy daní ve výši 20,90 USD na jednu korunu nebo některý z kurzů podle účetnictví.


🙂

Je vhodné, aby se propočítala optimalizace dílčího základu daně.

Jeden komentář k “Fyzická osoba a cizí měna

  1. Pan Jirka na BLOGu

    Pan Jirka na BLOGu:
    • Podléhá zdanění kurzový rozdíl nepodnikající osoby, z účtu v Eurech při směně na Kč, platbě případně v jakých případech?
    ADKA
    • Krátkou odpověď uveřejníme příští týden.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *