Fyzická osoba a daňová rezerva

Vytvořeno | 11 června, 2015

Může ji také tvořit fyzická osoba?

Optimalizace DPFO

Jednu z možností, jak oddálit placení daně z příjmů, představuje tvorba daňové rezervy na opravy hmotného majetku.

FO nebo PO?

Zákon o rezervách v § 7 neřeší, jestli jde o poplatníka daně z příjmů fyzických („FO“) nebo právnických osob („PO“).

Je využívána zejména u příjmů z pronájmu podle § 9 ZDP.

To znamená, že stačí „jen“ splnit podmínky zákona o rezervách.


Pokud fyzická osoba bude za rok 2014 tvořit daňovou rezervu, nesmí zapomenout deponovat příslušnou částku na vázaném účtu.


Termín

Částka musí být na tomto účtu uložena nejpozději do 1. 7. 2015 (předpokládáme, že je odklad daňového přiznání).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *