Fyzická osoba a Jednoduché účetnictví

Vytvořeno | 26 listopadu, 2015

Co platí v letošním roce?

Novely účetních předpisů

V tisku se objevují „zaručené“ zprávy, že bylo znovu zavedeno Jednoduché účetnictví.


Pravda je trochu jiná, ale dotaz se týká něčeho jiného.

Co platí v roce 2015 pro podnikající fyzickou osobu, resp. co se změnilo?


Novely 2016

Skutečně je zákon o účetnictví výrazně novelizován, ale na výše uvedený dotaz existuje jednoduchá odpověď.


K žádné změně nedošlo pro letošní rok, ale ani pro rok následující.


Podnikající fyzická osoba stanoví Dílčí základ daně podle § 7 ZDP:

  • Daňovou evidencí,
  • Paušálem, nebo
  • Účetnictvím.

Jednoduché účetnictví

Je vyhrazeno pro malé nepodnikající právnické osoby.

Fyzická osoba se stále řídí § 7b ZDP – i když Daňová evidence je velmi, velmi blízko Jednoduchému účetnictví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *