Fyzická osoba a ostatní příjmy

By | 30 května, 2018

Dotaz na našem FB je jednoduchý:

  • „…Fyzická osoba kupuje a prodává na burze různé komodity. Musí tyto příjmy zdanit?“

Řešení

Z povahy dotazu je zřejmé, že fyzická osoba nepodniká, ale své soukromé prostředky různým způsobem investuje na burze.

Proto se jedná o příjmy podle § 10 Ostatní příjmy.


Způsob zdanění je jasný – je popsán v mnoha článcích v kategorii (rubrice): Příjmy FO Ostatní.

Samozřejmě podléhá dani z příjmů fyzických osob. 🙃


NAŠE TIPy

  • První je příznivý – nezapomeňte, že je možné v rámci „jednoho druhu příjmů“ sčítat plusy a mínusy – podle § 10/4 ZDP. 🙂
  • Druhý někoho nepotěší. Jestliže by k výše uvedené činnosti bylo potřeba nějaké oficiální oprávnění, daňová správa klasifikuje tyto příjmy jako „podnikání“, samostatnou činnost podle § 7 ZDP. 🙃

Viz mimo jiné Pokyn D-22, poznámka č. 1 k názoru k § 7 ZDP.


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.