Fyzická osoba a prodej nemovitostí (2)

Vytvořeno | 24 srpna, 2017

Navazujeme na včerejší článek a příznivou odpověď, že příjem je osvobozen od daně z příjmů, doplňujeme o radu pro poplatníky, kteří prodej nemovitého majetku zdanit musí?!

Jiné osvobození

Existuje totiž další možnost osvobození. 🙂

Představte si, že prodáte byt, který není podle ustanovení § 4 odst. 1 písm. a) osvobozen od daně z příjmů.


ALE:

Použijete-li získané finanční prostředky na obstarání své bytové potřeby, nemusíte nic danit… 🙂


Novela ZDP

V poslední novele zákona o daních z příjmů bylo doplněno slůvko „vlastní“ – citujeme:

  • „….uspokojení vlastní bytové potřeby…“.

Pokyn D-22

Další informace, jak v těchto případech postupovat, nabízí Pokyn D-22.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *