Fyzická osoba a zálohy

Vytvořeno | 3 června, 2015

Platí se zálohy na DPFO z prodeje akcií?

Ostatní příjmy

Předpokládáme, že se jedná o prodej akcií, které nejsou v obchodním majetku, jde tedy o tzv. ostatní příjmy.

🙂

Máme proto pro Vás dobrou zprávu.


Podle § 38a ZDP se nehradí zálohy z příjmů, které jsou nahodilé, jednorázové…

Tedy takové, které patří do dílčího daňového základu („DDZ“) podle § 10 Ostatní příjmy.


Optimalizace

U fyzických osob připomínáme, že často se zálohy nemusí hradit, jde-li o souběh s příjmy podle § 6 ZDP.

Stačí, když DDZ z příjmů ze zaměstnání je roven nebo je vyšší než 50 % celkového základu daně….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *