Hlášení účtů pro DPH

By | 1 února, 2013

Generální finanční ředitelství připomíná jednu nemilou povinnost…

Ručení v DPH

Jde o téma, kterému jsme se již několikrát věnovali.

Připomínáme, že od 1. 4. 2013 má být k dispozici Registr nespolehlivých plátců.

„Hlášení“

Podle platného znění novely zákona o DPH jsme povinni nahlásit do 28. 2. 2013 správci daně bankovní účty používané pro ekonomickou činnost. A tyto účty budou též oficiálně zveřejněny.


Předpokládá se, že pouze označené bankovní účty bude daňový subjekt používat pro platby související s daní z přidané hodnoty.


Bude-li plátce používat jiné účty, hrozí mu, že bude označen za nespolehlivého plátce

3 thoughts on “Hlášení účtů pro DPH

 1. Matoušová

  Kolegyni už si stáhla formulář, teď ho studujeme, ale nevíme pořádně, jak ho správně vyplnit.
  Největší záhadou nám je ale oddíl 4. – změna dalších údajů týkajících se DPH – v jiných členských státech – je tam pouze jedno políčko a ještě je v něm předtištěno CZ. Ale tím zahraniční registrace nezačínají. My máme např. slovenské, jak nato?
  Matoušová

  Reply
 2. Dominika

  Vážená paní Matoušková, dle mého názoru by m?l být postup následující:
  Pokud je Vaše firma registrovaná k DPH v jiném členském státě EU. Dle pokynů k vyplnění tiskopisu uvedete Vaše DIČ v příslušném členském státě (předtištěné CZ je zřejmě nepřesné, software dovoluje vyplnit jakýkoli kód státu), zda jde o novou registraci nebo zrušení registrace d?íve nahlášené, a datum nové registrace nebo datum zrušení registrace. Obávám se, že pokud je Vaše firma registrovaná k DPH ve více členských státech EU je nutné podat tiskopis víckrát(nebo přiložit víckrát vyplněnou str. 4 tiskopisu, neboť nejsou možné další jiné přílohy).

  Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.