Jak je to s paušálem u pronájmů?

Vytvořeno | 10 října, 2013

Prý platí ve více případech – také u podnikání?

30% paušální výdaje

ANO, tak odpovídáme na výše uvedenou otázku.

Zamračený

Je to velmi zapeklité, protože se zde často objevují chyby v daňových přiznáních podnikajících fyzických osob.

Pronájmy

U příjmů z pronájmu zařazených do § 9 ZDP všichni víme, že je možný paušál pouze ve výši 30 %.

Podnikání

Naopak u podnikání, tj. v dílčím daňovém základu podle § 7 ZDP, máme paušálů více.


A zapomíná se, že je-li „jiné“ procento paušálních výdajů, pronajmeme-li majetek, pro tento konkrétní příjem se musí uplatnit 30% paušální sazba.


Optimalizace

Tato skutečnost může výrazně ovlivnit naše rozhodování, jestli je lepší výdaje prokazovat – nebo používat paušální výdaje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *