Jak to bude s paušálními výdaji v roce 2013?

By | 29 října, 2012

Budou zachovány nebo jejich využití bude limitováno?

Paušální výdaje

Dotaz je srozumitelný. Platí, že podnikající fyzické osoby mohou použít různé paušální výdaje, a to podle typu „podnikání“.

Viz též články:

Novely zákonů

Bohužel vám nemůžeme nabídnut žádnou uspokojivou odpověď, což jsme již naznačili v článku:

Co se změní?

Autor si dovolí jen tipnout, že se změní sazby DPH. Buď novelou – zvýšení například o jeden procentní bod základní nebo snížené sazby. Nebo tím, že žádná novela nebude přijata a nabyde účinnosti od 1. 1. 2013 podle platného znění zákona o DPH jednotná sazba DPH ve výši 17,5 %.

Změny u paušálů?

Jestli budou nebo nebudou schváleny limity omezující výši „odpočtu“ u paušálních výdajů (jde o novináři nepřesně používanou terminologii), nikdo v této chvíli neví.

Na závěr se pokusíme vážné téma trochu odlehčit. Přestože se KSČ(M) mílovými kroky blíží k moci, a to po 23 letech, zvýšit všechny daně a pojistné nestihnou k prvnímu lednu roku 2013… Podnikáte-li, máte ještě chvíli klid na práci.

Astronomické zvýšení sazeb daně z příjmů plánuje KSČM nejen u fyzických osob (pro všechny, tj. též pro zaměstnance), ale také u právnických osob (dvě sazby: 24% a 32%).

2 thoughts on “Jak to bude s paušálními výdaji v roce 2013?

  1. Dominika

    Většinou výsledky krajských voleb ovlivní i rozhodování lidí ve volbách do sněmovny. Tedy výsledky voleb, které nás čekají, by ze statistického hlediska neměly mít už převážně “oranžovo-červenou” barvu. Proto doufejme, že tyto prognózy zvýšení sazeb daně se nenaplní.

    Reply
  2. jan.ambrož

    Podle mnohých politologů se dají očekávat předčasné volby a skutečně se v případě vítězství sociální demokracie dá očekávat dramatické zvýšení daní. Mezi 24% a 34% návrhy možná dojde ke kompromisu na 28%…

    Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.