Jaké bude zvýšení daní?

By | 13 května, 2013

Co vlastně připravuje „parta“ pana Mládka?

Optimalizace daní

Každý rok si většina poplatníků v dubnu vydechne, zaplatí zpravidla do konce března daně za předchozí rok a začne se zajímat, co je nového v aktuálním roce a jaké novinky se připravují.

Pan Mládek a jeho daňové novely

Přání budoucí vládní strany je jasné:

  • Co nejvíce zvýšit daně, učeně maximalizovat „daňovou kvótu“, aby se mohlo více přerozdělovat („ovládat…“).

První na řadě jsou podle této strany Ti, kteří pracují a nic ze státního rozpočtu nečerpají – podle budoucího ministra financí „paraziti“ – osoby samostatně výdělečně činné.

Hned za nimi je na řadě kdokoliv, kdo má vyšší příjmy, neboť se připravuje progresivní sazba daně z příjmů fyzických osob.

Stranou nejsou ani právnické osoby, na které cílí společně s komunisty (Ti ale plánují raději jejich oblíbené zestátnění…).

Realita?

Za pět minut dvanáct si tito politici uvědomili, že voliči si mohou i něco pamatovat, a tak se v poslední době jejich rétorika trochu změnila.

Možná se ani nebudou najednou snižovat paušální výdaje u osob samostatně výdělečně činných?

Pan Novák podniká a každý rok řeší, jestli je pro něj výhodnější varianta paušálních výdajů nebo prokázaných výdajů. Zatím může být v klidu, k úpravě dojde asi až po volbách. A naštěstí související korekce tzv. dílčího daňového základu se dá bez sankce provést i dodatečně.

🙃

Je zřejmé, že nelze v žádném případě provádět jakékoliv analýzy dalšího vývoje a připravovat optimalizace daní v České republice. Daňové plánování není možné v současné politicky (a tím i ekonomicky) nestabilní situaci.Cokoliv pan Mládek řekne, berte na lehkou váhu – je to politik a s ekonomikou nemá již několik let nic společného.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.