Jaké daně budou platit v roce 2013?

By | 22 října, 2012

Běžně se setkávám v praxi s tímto dotazem, odpověď však neznám…

Novely zákonů

V posledních letech se situace zlepšila a daňové zákony, resp. jejich novely nebyly již schvalovány na poslední chvíli. Letošní rok je raritou.

Rok 2013

Návrhy novinek týkajících se daně z příjmů (třeba „milionářská“ sedmiprocentní extra sazba), zvyšování základní a snížené Sazby u daně z přidané hodnoty, případně nové limity Vyměřovacích základů pro odvody zákonného pojistného, se objevují každý den.

🙃

Proto odpověď na úvodní otázku z titulku článku v této chvíli nikdo nezná. Politici opakovaně jednají o detailech zvyšování daňové zátěže v České republice, neboť státní kasa je poloprázdná. A tak není možné projektovat legitimní varianty Optimalizace daňové povinnosti do dalších let.

Co nás čeká…?

Máme bohužel jednu jistotu. Očekávejme mírné zvýšení daní, bude-li současná vláda funkční.

Anebo dramatické zvýšení, podaří-li se opozici převzít moc. Jak to prezentuje například nový francouzský prezident. Pokud míní kdokoliv z těchto politických seskupení naplnit alespoň desetinu (nereálných) předvolebních slibů, nemůže činit jinak.

🙂

Na závěr máme pro Vás alespoň jednu dobrou zprávu. Jakékoliv novinky budeme v co nejkratších možných termínech vysvětlovat na našich webových stránkách. Vzhledem k parlamentním a senátním půtkám budeme komentovat až znění novel publikovaných ve Sbírce zákonů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.