Jaké daňové povinnosti máme v únoru?

By | 2 února, 2012

Tazatel si zřejmě oddechl, pokud úspěšně zvládl v lednu odevzdat daňové přiznání k DPH, k silniční dani a dani z nemovitostí.

Daňový kalendář
V jednoduchém daňovém kalendáři nabízíme základní termíny, kdy je třeba podat různá daňová hlášení nebo daňová přiznání.

Nahlédnete-li do přehledu termínů, budete mile překvapeni. Plánované jarní prázdniny můžete strávit se svými dětmi. Úkolů opravdu není mnoho.
Daňové přiznání k DPH
Nepodceňujte však daňové přiznání k DPH, které se musí podat do 27. února 2012 (neboť 25. 2. 2012 je sobota).


Problémy můžete mít ve srovnání s rokem 2011 v případech, kdy uskutečňujete nebo přijímáte plnění zařazená do režimu reverse charge – tj. přenosu daňové povinnost v tuzemsku u stavebních prací.
Nepříjemnosti budou snad jen formálního rázu. Nezapomeňte, že uplatníte nárok na odpočet DPH i z daňových dokladů, které obdržíte až v únoru.


Roční zúčtování záloh
Připomínáme jiný důležitý termín, který není v principu „daňovou povinností“.
Pokud nemusíte podávat daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob, chcete-li, aby tzv. roční zúčtování záloh připravil zaměstnavatel, musíte ho informovat do 15. 2. 2012 a podepsat tzv. Prohlášení.


V případě, že by vznikl přeplatek na dani, vrátí se vám daň z příjmů ze závislé činnosti. prostřednictvím zúčtování mezd, které zajistí zaměstnavatel. Jestliže by se objevil nedoplatek na dani, naopak nic nedoplácíte!


Vidíte, jak jsou daně někdy k poplatníkům smířlivé!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.