Jaké jsou zákazy nároku na odpočet DPH?

Vytvořeno | 26 srpna, 2020

Pokud řešíte, jestli si můžete uplatnit daň na vstupu, nahlédněte do obecných pravidel uvedených v § 72 a násl. zákona o dani z přidané hodnoty.

“ANO”

Podmínkou je, abyste použili přijaté zdanitelné plnění pro svou ekonomickou činnost! 🙂


Různé formy krácení nároku na odpočet daně se týkají souběhu s uskutečňováním osvobozených plnění nebo částečné využití pro soukromou potřebu atd. 🙃


Zákaz u reprezentace

S odvolávkou na zákon o daních z příjmů nesmíme “nic” nárokovat u přijatých plnění použitých pro reprezentaci. 🙃

Naše RADA

Přesto máme kladnou odpověď na aktuální dotaz.

Při pořízení zboží, které je následně prodáno do zahraničí, zde do jiného členského státu EU, je plný nárok na odpočet DPH –  viz § 63/1/a ZDPH. 🙂


Varianta přefakturace v DPH je zvláštní výjimkou – viz článek publikovaný příštích týdnech.


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *