KDY je den D?

Vytvořil | 27 června, 2018

Zapeklitou otázkou je pro někoho, který den se má/musí podat daňové přiznání k dani z příjmů fyzických a právnických osob za zdaňovací období kalendářní rok.

Podání v prodlouženém termínu

Má-li poplatník vyřízen tzv. odklad daňového přiznání nebo musí být účetní závěrka povinně auditována, termín je:

 • Do konce června…?
 • Nikoliv správná odpověď je 1. července, protože připadá tento den D na neděli, za rok 2017 je termín do pondělí 2. 7. 2018.

K dispozici tak máte případně celý víkend. 🙂


Daně elektronicky

Abyste vše v klidu zvládli, doporučuje Finanční správa využít podání elektronickou formou.

RADA

Máte-li jakékoliv pochybnosti, nabízíme:

2 komentáře k “KDY je den D?

 1. Paní K.

  Dotaz paní K.:
  Dobrý den, zajímá mě oprávněnost postupu ÚP v kontrole na DPH, kdy si vyžádali podklady k DPH za listopad 2017 (nadměrný odpočet ve lhůtě proplatili) a následně nás “kontrolují” od března do května (již 3 měsíce za sebou) – vždy si vyžádají záznamní povinnost, kopie velkých faktur, bankovní výpisy a nyní dokonce velký TP k pořízenému osobnímu automobilu. Dotazy typu – nevidím ve výpisech z banky úhradu té a té faktury, byla uhrazena? Nárok na odpočet daně přece není vázán na úhradu daňového dokladu… a co ten požadavek na TP k automobilu, když mají k dispozici fakturu – daňový doklad i s údajem, že část kupní ceny bude financována úvěrem. V tomto případě asi NO nedostaneme včas, protože budu muset požádat financující instituci o zapůjčení TP z úschovy a kdo mi zaplatí výdaje s tímto spojené? Jsme stavební společnost a vysoké nadměrné odpočty jsou v tomto oboru běžné, u nás to je v rozmezí 50 -100tis/měsíc, s autem nyní 250 tis. Děkuji.
  ADKA:
  Náš názor uveřejníme příští týden.

 2. ADKA Autor příspěvku

  ADKA
  Opakují se dotazy Fyzických osob, jak je to s “novými ” termíny pro podání daňových přiznání za rok 2020.
  Krátkou odpověď uveřejníme zítra.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *