Kdy NEMUSÍME podávat Daňové přiznání?

By | 18 března, 2022

Reagujeme na aktuální dotaz, skutečně mají fyzické osoby mnoho příjmů, které nezakládají povinnost podat daňové přiznání.

Osvobozené příjmy

Týká se to všech příjmů, které jsou osvobozeny od daně podle § 4, § 4a, § 10/3 zákona o daních z příjmů. 🙂

Srážková daň

Dále jde o příjmy, které již byly zdaněny, srážkovou daní podle § 36 ZDP.

Další výjimky

Jsou uvedeny v § 38g ZDP. Například pro poplatníky s příjmy ze závislé činnosti je limit, že nesmí být „zdanitelné“ příjmy podle § 7§ 10 ZDP vyšší než 6 000 Kč.

Naše RADA

Vrátíme se k dotazu, v tomto případě se aplikuje ustanovení § 10/3/c/5 ZDP. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.