Komplikované stravné?

By | 22 července, 2022

Na otázku v titulku bychom automaticky odpověděli „NE“ 🙂, nicméně na červnovém Koordinačním výboru KDP se tato otázka otevřela jako téma:

  • Daňová uznatelnost nákladů na zajištění stravování zaměstnanců při pracovní cestě a cestě mimo pravidelné pracoviště

O co se jedná:

Citujeme:

  • „Zákon o daních z příjmů nedává jednoznačnou odpověď na otázku daňové uznatelnosti nákladů na zajištění stravování v rámci akcí pořádaných zaměstnavatelem mimo pravidelné pracoviště zaměstnanců, kdy je zaměstnancům kráceno stravné z důvodu zajištění stravování zaměstnavatelem ve smyslu § 163 odst. 2 zákoníku práce.
  • Zákon o daních z příjmů (ZDP) pouze ve vztahu k zaměstnancům v § 6 odst. 7 písm. a) stanoví, že předmětem daně není hodnota bezplatného stravování poskytovaná zaměstnavatelem na pracovní cestě.“

Naše RADA

Vážení, pokud tyto problémy řešíte, pečlivě si přečtěte tento zápis KOV KDP. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.