Krácení DPH v lednu kvůli novým osvobozeným nájmům?

Vytvořeno | 25 února, 2021

Navazujeme na pondělní článek a VIDEO.

Odpověď na aktuální dotaz je velmi krátká:

ANO, plátce je povinen si sám stanovit zálohový koeficient podle § 76/6 zákona o DPH:

  • „…Pokud plnění pro výpočet koeficientu za předcházející kalendářní rok neexistují, stanoví výši tohoto koeficientu plátce kvalifikovaným odhadem…“

To v praxi znamená, že:

  • Na základě v této chvíli známých skutečnosti si spočítáte hodnoty čitatele a jmenovatele ( 73/3 a násl.) jakoby za celý rok…
  • Měsíční plátce už za leden musí povinně provést odpovídající krácení daně na vstupu u přijatých zdanitelných plnění v režimu tohoto § 76 ZDPH.

Naše RADA

Jedná se o kvalifikovaný odhad, přestože, zejména v letošním roce, nikdo neví, co bude… 🙃

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *