Mám problémy s termínem pro podání daňového přiznání za loňský kalendářní rok.

By | 2 dubna, 2012

Jaké mám možnosti posunutí termínu podání daňového přiznání? Mám raději odevzdat nepřesně vyplněný tiskopis?

🙃

Dotazu rozumíme, ale je zaslán skutečně na poslední chvíli. Zákonný termín pro podání daňového přiznání k dani z příjmů, ať už právnických nebo fyzických osob, je pro kalendářní rok 2011 pondělí 2. 4. 2011.

Daňová povinnost

K tomuto dni je také případná daňová povinnost splatná.

🙂

Poplatníci daně z příjmů FO a PO si mohou zajistit posunutí termínu, odklad zpracování a podání daňového přiznání o tři měsíce, za rok 2011 do 2. 7. 2012.


Pan Nový nestihl zpracovat daňové přiznání. Na apríla zavolal svému známému daňovému poradci. Dohodl se s ním na podmínkách zpracování a podání daňového přiznání v prodloužené lhůtě. Nedělní večer proto strávil v pohodě u skleničky vína…


"Zamračený"

Podmínkou je, že plná moc pro daňového poradce je uložena nejpozději v původním termínu u správce daně.

Audit

Připomínáme, že v jiné situaci je poplatník s povinným auditem účetní závěrky, automaticky podává daňové přiznání za účetní (zdaňovací) období 2011 do 2. 7. 2012.

Žádost

O prodloužení termínu lze správce daně požádat, ale z praxe je známo, že takové žádosti mají být podány v dostatečném předstihu a s rozumným zdůvodněním. Na žádost podanou až v poslední den, za pět minut dvanáct, nelze spoléhat.

Způsob podání

Na závěr uvádíme jednoduché doporučení. Máte-li problémy s vyplněním tiskopisu, v klidu odevzdejte třeba neúplné daňové přiznání. Splníte termín a následně údaje doplníte a upravíte.

Daňové přiznání můžete také podat na poslední chvíli formou elektronického podání.

Samozřejmě tímto způsobem nevyřešíte případnou opožděnou úhradu daňové povinnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.