Musíme platit čtvrtletní zálohy?

Vytvořeno | 17 března, 2021

Dotaz Fyzické osoby se týká vztahu mezi termínem podání daňového přiznání za rok 2020 a novými zálohami placenými v roce letošním.

Zálohové období

Podle § 38a ZDP začíná „až“ po termínu pro zákonnou lhůtu odevzdání daňového přiznání.

Proto je naše odpověď velmi stručná:

  • Březnová záloha se hradit musí. 🙃
  • Červnová se počítá podle poslední známé daňové povinnosti zjištěné podle Vašeho platně podaného daňového přiznání. V tomto případě ne. 🙂

Naše RADA

Neřešili jsme jakékoliv úlevy kvůli Čínské chřipce. Jde o teoretický výklad podle současného znění zákona o daních z příjmů.

Viz též naše VIDEO přednášky z tohoto týdne. 🙂

Jeden komentář k “Musíme platit čtvrtletní zálohy?

  1. Dotaz na BLOGu Post author

    Dotaz na BLOGu
    Podávali jsme daňové přiznání v prodloužené lhůtě v květnu. Musíme nyní platit nové zálohy?
    ADKA:
    ANO, viz zítřejší článek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *