Nájem FO a EET

By | 24 listopadu, 2016
Obavy pronajímatelů z EET jsou na místě.

Musí se poplatníci daně z příjmů fyzických osob registrovat k EET?

Na tuto nepříjemnou otázku existuje poměrně jednoduchá odpověď:

  • ANO – pokud mají takové příjmy zařazené v § 7 ZDP – „podnikání“.
  • NE – jestliže příjmy daní podle § 9 ZDP.

🙁

Skutečně existuje přímá vazba mezi povinným režimem EET a podnikáním.


Samozřejmě se řeší pouze inkasa příjmů v hotovosti.


🙂

Naopak dobrou zprávou pro fyzické osoby, které daní nájemné v § 9 ZDP, tj. nepodnikají v této oblasti, že je vůbec EET nezajímá.

Den D

Vraťme se k první variantě.

Podle Pokynu správy daní by podnikatelé s příjmy z pronájmu měli být v režimu EET:

  • jde-li o krátkodobé ubytování – již 1. 12. 2016,
  • u dlouhodobého ubytování až 1. 3. 2018.

Chaos v EET

Je značný, například je obtížné určit, co je či není „krátkodobým“ ubytováním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.