Náklady pro zaměstnance

Vytvořeno | 18 listopadu, 2013

Jsou daňově účinné a musí je zaměstnanec zdanit?

Různé náklady

Jeden z dotazů na poslední přednášce se týkal problematiky:

  • různých výdajů (nákladů) vynaložených zaměstnavatelem „pro“ zaměstnance, jestli jsou nebo nejsou daňově účinné, tj. daňovým nákladem.

🙃

Současně se vždy testuje, zda nepatří do Dílčího daňového základu daně z příjmů podle § 6, do příjmů ze Zaměstnání (a automaticky do vyměřovacích základů zákonného pojistného).

Většina nákladů pro zajištění „práce“ je vyjmuta z předmětu daně u zaměstnanců podle § 6/7 Zákona o daních z příjmů („ZDP“).

Současně jsou uznaným nákladem, většinou s odkazem na ustanovení § 24/2/j ZDP


Typickým příkladem jsou náklady na pracovní prostředky, oděvy atd.


Benefity

Nicméně doporučujeme každý takový titul znovu a znovu prověřit, aby nevznikly mimo jiné problémy v pracovně-právních vztazích (zdanění nepeněžního příjmu, se kterým zaměstnanec nepočítal).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *