Náklady zaměstnavatele pro zaměstnance

Vytvořeno | 19 listopadu, 2013

Jsou daňově účinné a musí je zaměstnanec zdanit?

Náklady zaměstnavatele pro zaměstnance

článku k této problematice jsme s odkazem na § 6/7 ZDP uvedli optimistický závěr:

  • většina těchto nákladů je daňově účinných, a
  • zaměstnanec je nezdaní.

Je přístup daňového zákona jiný, když:

  • náklady vynaloží zaměstnanec…

🙂

Opět máme k dispozici kladnou odpověď:

  • NENÍ, jsou-li splněny podmínky § 6/7/d Zákona o daních z příjmů.

Náhrady za opotřebení aj.

Jsou uznány, samozřejmě musí být řádně doloženy.


Pan Nováček si koupil se souhlasem zaměstnavatele speciální obuv, potřebnou pro zajištění práce ve ztížených podmínkách.

Paragon firma proplatila, jedná se o daňový náklad a pro pana Nováčka příjem vyloučený z předmětu daně a nevstupuje do vyměřovacího základu pro pojistné.


Směrnice

Je třeba mít zdokumentováno, jaká pravidla se uplatňují ve vazbě na Zákoník práce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *