Nedaňové (DPH) zálohy?

Vytvořeno | 1 září, 2017

Máme na mysli nyní velmi, velmi diskutovanou novinku zákona o dani z přidané hodnoty.

Záloha v DPH

Podle zákona o dani z přidané hodnoty se jedná o přijatou úplatu = záloha, a je-li na budoucí zdanitelné plnění, musí se zdanit – nebo NE?

Novela ZDPH

Zařadit otazník na konci předchozího odstavce si dovolíme až po novele zákona o DPH.


🙃

Neradujme se, výklad je komplikovaný a varianta nezdanit přijatou zálohu nemusí být vždy správná.


Názor daňové správy

K dispozici je publikovaný názor daňové správy k § 20a zákona o DPH.

ALE až praxe ověří, KDY se asi má/nemá inkaso zálohy zdanuit… 🙃

Jeden komentář k “Nedaňové (DPH) zálohy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *