Nejasnosti u oprav základu DPH?

Vytvořeno | 16 června, 2016

Neměly by být žádné…

Povinnost vrátit DPH

Je skutečně na straně příjemce daňového dobropisu (správně „opravného daňového dokladu“) povinností, snížit původně uplatněný nárok – tj. „vrátit“ část DPH odpovídající dodatečně poskytnuté slevě.

KDY se DPH vrací?

Je zde jasný časový nesoulad mezi:

  • právem dodavatele poskytujícího slevu – DPH získá „zpět“ ve zdaňovacím období, kdy příjemce obdržel daňový doklad,

a

Proto také platí, i když dodavatel nevystavil dobropis, musíme podle § 74/1 zákona o DPH původní část DPH odpovídající dohodnuté slevě vrátit.

A jako „daňový doklad“ si vystavíme vlastní „jiný doklad“…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *